Zapraszam do kontaktu:

Sesja Rady Miasta w Piszu

Dzięki uprzejmości radnych Pisza oraz Burmistrza Andrzeja Szymborskiego, miałam przyjemność uczestniczyć w XLI Sesji Rady Miasta Pisza.

Po przyjęciu porządku obrad przez Radę Miejską, Burmistrz podsumował okres pomiędzy sesjami, gdzie podkreślił, że gmina Pisz znalazła się w historycznym miejscu. Andrzej Szymborski przekazał informację, że w ramach Unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego wspólnie ze Stowarzyszeniem Wielkie Jeziora Mazurskimi Gmina Pisz uzyskała w trybie pozakonkursowym 630 mln zł dla wszystkich samorządów zrzeszonych w Stowarzyszeniu, z czego sama Gmina Pisz ok. 85-90 mln zł. W ramach tej puli pieniędzy będzie wykonanych szereg inwestycji, na które mieszkańcy długo czekali.

Mieszkańcy Pisza bardzo angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, co również zostało omawiane podczas obrad, a Burmistrz podziękował wszystkim niosącym pomoc.

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii koronawirusa, w sesji mogli uczestniczyć sołtysi.

Po południu tego dnia spotkałam się również z piskim Kołem Platformy Obywatelskiej – ludźmi bardzo aktywnymi, którzy swoją witalnością dostarczyli mi wiele pozytywnej energii.

Dziękuje radnym, władzom piskim i piskiemu Kołu PO za bardzo miłe i serdeczne przyjęcie.