Zapraszam do kontaktu:

VII Europejski Kongres Samorządów w Mikołajkach.

Po raz kolejny już Instytut Studiów Wschodnich zorganizował Europejski Kongresu Samorządów, a ja po raz kolejny miałam zaszczyt i przyjemność w nim uczestniczyć.

Europejski Kongres Samorządów, uważam za jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej części Europy, gdzie spotykają się przedstawiciele świata polityki, gospodarki, samorządu, kultury, nauki i dziennikarstwa. Stanowią oni niewątpliwie oś działań w naszych głównych sferach życia publicznego. Od ostatniego spotkania minęło niewiele czasu, a jednak tym razem wszyscy spotkaliśmy się w nowej rzeczywistości. Wojna na Ukrainie wniknęła w każdą dziedzinę naszego życia, na każdy jej poziom, a jako pierwsze przekonały się o tym samorządy.

Choć równolegle u naszych sąsiadów toczy się wojna, pilne pozostają również nasze sprawy krajowe i europejskie. Tylko wspólnie wypracowując drogę, wspólnie wspierając się i jednocząc, będziemy w stanie zapobiec toczącemu się wokół nas chaosowi i narastającym kryzysom.

Brałam udział w panelu „Jak mądrze wspierać rozwój przedsiębiorczości w regionach”, dzięki czemu miałam okazję, jak kluczowe znaczenie mają małe i średnie firmy dla przedsiębiorczości lokalnej, a także, jak należy zapewnić im odpowiednie warunki dla rozwoju.

Dziękuję wszystkim za możliwość dzielenia tego czasu w tak wspaniałym towarzystwie.