Zapraszam do kontaktu:

O mnie

Klub/koło: Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska – Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni
Data i miejsce urodzenia: 1960-02-29, Suwałki
Zawód: finansista
Wykształcenie: wyższe
Wygrana w wyborach: wybory parlamentarne
Komitet wyborczy: Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
Okręg: 35 Olsztyn
Liczba głosów: 7 391 (2,23%)

Absolwentka Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Specjalista ds. projektów inwestycyjnych. Naczelnik Wydziału Rozwoju, Gospodarki Gruntami i Ochrony Środowiska. Doradca ds. pozyskiwania Funduszy Europejskich. W 2018r. kandydatka na prezydenta miasta Ełk z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Członkini Amnesty International i Europejskiej Unii Kobiet. Posłanka IX kadencji (od 2021 r.)

 

Urodziłam się 29 lutego 1960 roku w Suwałkach, ale z wyboru i sercem jestem ełczanką. Mam wspaniałego męża i syna, z który jest moim nieustającym powodem do dumy.

Z wykształcenia jestem ekonomistką, ukończyłam studia na kierunku Finanse i Bankowość, a także studia podyplomowe z doradztwa zawodowego.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam przez wiele lat w instytucjach samorządowych, w Urzędzie Miasta Ełku, Urzędzie Gminy, a także w Starostwie Powiatowym, gdzie zajmowałam się głównie pozyskiwaniem funduszy unijnych, a także sprawowałam nadzór nad ich realizacją. Jedne ze sztandarowych projektów, które do dziś służą miastu Ełk, zwiększając jego atrakcyjność turystyczną i gospodarczą, to między innymi Park Naukowo-Technologiczny, czy promenada wzdłuż jeziora ełckiego.

W wyborach samorządowych w 2018 r. zdobyłam mandat radnej rady miasta Ełk, gdzie byłam przewodniczącą Komisji Infrastruktury i Rozwoju Gospodarczego. W kwietniu 2021 r, w toku trwającej IX kadencji Sejmu objęłam mandat poselski z okręgu olsztyńskiego.
Jestem także członkiem Amnesty International, Europejskiej Unii Kobiet – Sekcja Polska, gdzie jestem promotorem CSR, czyli idei odpowiedzialności społecznej.

Moje zainteresowania i uwaga skupiają się wokół zagadnień związanych z rozwojem przedsiębiorczości i pobudzaniem do aktywizacji zawodowej i społecznej. Szczególnie ważni są dla mnie seniorzy, ponieważ stanowią niezbędne ogniwo w relacjach międzypokoleniowych na każdej płaszczyźnie naszego życia.

Jednym z najważniejszych tematów globalnych, nad którym bezwzględnie powinny pochylić się rządy wszystkich państw na świecie, jest ochrona środowiska i klimatu. Powinniśmy działać wspólnie, bezstronnie mając na uwadze również relacje między ekologią a polityką gospodarczą, społeczną i międzynarodową. Jednak o jakiejkolwiek dziedzinie życia by nie mówić, naprawę zawsze powinniśmy zaczynać od siebie i od swojego najbliższego otoczenia.

Moją misją jest zadbać o dobro mieszkańców mojego miasta, mojego regionu, województwa, co ma przełożenie dla dobra całego kraju.

Podziękowania/Gratulacje