Zapraszam do kontaktu:

Dzień Kobiet z Platformą Obywatelską w Ełku

Rząd PiS od lat sukcesywnie odbiera prawa polskim kobietom – likwidując kompromis aborcyjny, zabierając antykoncepcję awaryjną czy dofinansowanie in vitro. Rejestrem ciąż zastrasza nie tylko ciężarne, ale także osoby z ich otoczenia, w tym lekarzy. Ten rząd odbiera kobietom godność i poczucie bezpieczeństwa, pokazuje, że głos kobiet nie ma dla nich żadnego znaczenia.

Platforma Obywatelska w Ełku, akcją z okazji Dnia Kobiet, pokazała mieszkańcom Ełku, że jest po stronie kobiet. Bezpieczeństwo polskich kobiet jest dla Platformy Obywatelskiej priorytetem, a ich prawa i wolności zostaną przywrócone po zmianie obecnej władzy. Podczas akcji członkowie ełckiego ugrupowania przekazywali mieszkańcom „Pakiet Praw Kobiet” dotyczący bezpiecznego macierzyństwa.

Platforma Obywatelska opowiada się również za zagwarantowaniem każdej Polce znajdującej się w wyjątkowo trudnej sytuacji osobistej prawa do podjęcia przez nią – po konsultacji z psychologiem i lekarzem – indywidualnej decyzji o ewentualnym przerwaniu ciąży do 12 tygodnia w bezpiecznych warunkach, podobnie jak w większości krajów europejskich.