Zapraszam do kontaktu:

Szanowni Państwo,

drodzy mieszkańcy powiatu Olsztyna oraz powiatów ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, nidzickiego, oleckiego, olsztyńskiego, piskiego, szczycieńskiego i węgorzewskiego

Przez ostatnie 895 dni miałam zaszczyt być Państwa reprezentantem w polskim Sejmie. Był to czas bardzo intensywny, trudny, ale i nie pozbawiony radości. Dziękuję za liczne spotkania i rozmowy. Dziękuję za szansę i za zaufanie. Mam nadzieję, że nie zawiodłam i obiecuję, że nie zawiodę, jeśli uczynicie mi ten zaszczyt i ponownie wybierzecie mnie do pełnienia roli posła.

Kadencja w liczbach

0
dni
0
komisje sejmowe:
Komisja Gospodarki i Rozwoju
Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Komisja Polityki Społecznej i Rodziny
0
zespołów
parlamentarnych
0
wystąpień na
posiedzeniach Sejmu
0
interpelacji
i zapytań poselskich
0 %
frekwencji
w głosowaniach
> 0
interwencji poselskich
0
dyżurów poselskich
0
biura poselskie
0
współpracowników

Do moich biur poselskich w Ełku, Piszu, Gołdapi, Olsztynie i punktu konsultacyjnego w Orzyszu zgłaszały się osoby z najróżniejszymi problemami, na które zawsze reagowałam. Interweniowałam pisemnie, telefonicznie i osobiście w imieniu setek mieszkańców. Złożyłam ponad 450 interpelacji i zapytań i zawsze publicznie zabierałam głos w imieniu obywateli w ważnych dla nich sprawach. Starałam się działać dla Państwa dobra najlepiej, jak umiałam i chciałabym to robić nadal. Koalicja Obywatelska i skupieni wokół niej ludzie zadbają o to, aby Polska znów była wolna, bezpieczna, praworządna, uczciwa, czysta i zielona oraz europejska!

Interweniowałam w sprawie ciepłowni miejskich w Orzyszu, Węgorzewie, podejmowałam działania w imieniu mieszkańców Kętrzyna i Ełku oraz wielu innych obywateli naszego województwa, którzy w czasach kryzysu spowodowanego inflacją, drożejącymi żywnością, paliwem i gazem, prosili mnie o wsparcie.

Opieka zdrowotna w Polsce jest niewydolna. Zgłaszały się do mnie szpitale z Ełku, Mrągowa, Gołdapi, Morąga, a także przychodnie i pracownicy – wszyscy borykający się z ogromnymi problemami, wynikającymi głównie z braku pieniędzy i źle działającego systemu. Również w ich sprawie podejmowałam interwencje.

Interweniowałam w imieniu nieuczciwie traktowanych rolników, przedsiębiorców, pacjentów, mieszkańców spółdzielni, mundurowych, niepełnosprawnych, emerytów i wielu innych osób, firm i instytucji.

W imieniu wszystkich obywateli Polski składałam interpelacje i zapytania do rządzących:

Interpelacje, którym nadano bieg
Zapytania, którym nadano bieg

Byłam z Wami i głośno krzyczałam „NIE” kiedy rządzący łamali nasze prawa i odbierali nam nasze wolności.

Moje priorytety, czyli to, co najważniejsze dla Polski po wyborach.

– Bez praworządności i wolnych mediów nie ma demokracji i zdrowo funkcjonującego państwa. Musimy przywrócić przejrzysty trójpodział władzy, równość obywateli, stabilność prawa, ochronę praw człowieka.

– Odpolitycznić i przywrócić niezależność Trybunału Konstytucyjnego, Krajowej Rady Sądowniczej, Sądu Najwyższego.

– Odpolitycznić i przywrócić niezależność mediom.

– Oddzielić funkcje prokuratora generalnego od funkcji ministra sprawiedliwości.

– Prawo musi chronić obywatela i gwarantować nam bezpieczeństwo w każdym aspekcie życia.

Naprawa finansów publicznych

Polska potrzebuje:

– rozsądnej i uczciwej polityki finansowej,

– przejrzystych podatków,

– niskich kosztów pracy

– stabilnego prawa.

Aby polska gospodarka mogła się rozwijać, potrzebujemy inwestycji w edukację i innowacyjność

Koniecznie musimy odblokować wypłatę środków unijnych dla Polski!

Należy zmniejszyć koszty zatrudnienia, aby praca była opłacalna,

Inwestować w nowoczesne źródła energii.

Bezpieczeństwo kobiet

Aborcja do 12 tygodnia ciąży będzie legalna, bezpieczna i dostępna. Żaden szpital działający w ramach z NFZ nie będzie mógł zasłonić się klauzulą sumienia i odmówić zabiegu. Decyzja musi należeć do kobiety.

Zapewnienie prawa do bezpłatnego znieczulenia przy porodzie.

Zapewnienie pełnego dostępu do darmowych badań prenatalnych.

Zapewnienie dostępu do „antykoncepcji awaryjnej” bez recepty.

Wsparcie kobiet wracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka: w ramach programu „Aktywna mama” wypłacimy 1500 zł miesięcznie na opiekę nad dzieckiem – tzw. „babciowe”.

Finansowanie in vitro z budżetu państwa, na co przeznaczone zostanie nie mniej niż 500mln zł. – tak by pary, które chcą mieć dzieci miały dostęp do najnowocześniejszych metod.