Zapraszam do kontaktu:

Donald Tusk w ramach akcji „Kierunek przyszłość” swoją podróż po Warmii i Mazurach rozpoczął wizytą w Gołdapi oraz Ełku.

W spotkaniu z Donaldem Tuskiem uczestniczyło liczne grono parlamentarzystów i samorządowców z województwa warmińsko-mazurskiego. Chętnych do tego, by posłuchać wystąpienia byłego premiera było bardzo wielu – nie tylko gołdapianie – na placu przy Tężniach byli również kuracjusze tamtejszego uzdrowiska oraz mieszkańcy wielu innych miast Polski.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zwrócił się do rządzących krajem wprost z pytaniem o plany wybudowania elektrowni atomowej w Obwodzie Kaliningradzkim, niedaleko polskiej granicy, z udziałem strony polskiej oraz węgierskiej. Odniósł się również w sposób krytyczny do działań obecnego obozu władzy, a konkretnie do jawnego łamania przez nich prawa na przykładzie procedowania ustawy „lex TVN”, czy przeprowadzenia ostatnich wyborów prezydenckich. Zaapelował przy tym o czujność i aktywne uczestnictwo przy następnych wyborach, o zgłaszanie się do komisji wyborczych, aby zabezpieczyć przed wyniki przed ich sfałszowaniem. Skrytykował również działalność polskich mediów publicznych za zakłamywanie rzeczywistości i za ich destrukcyjny wpływ na kształtowanie opinii publicznej. Następnie odpowiadał na pytania od zgromadzonych.
Zaraz po wizycie w Gołdapi były premier odbył zamknięte spotkanie z grupą przedsiębiorców z regionu i jeszcze tego samego wieczoru przeszedł się ełcką promenadą w towarzystwie licznych mieszkańców Ełku oraz mediów.