Zapraszam do kontaktu:

300-lecie nadania praw miejskich Białej Piskiej

Z okazji tak pięknej i doniosłej rocznicy 300-lecia nadania praw miejskich Białej Piskiej, przekazuję na ręce Pani Burmistrz serdeczne gratulacje i życzenia dla całej miejskiej społeczności samorządowej oraz wszystkich mieszkańców miasta.

Jubileusz 300-lecia z okazji nadania praw miejskich, to wielki dzień, okazja do świętowania i okazywania radości. Tak tez było 25 i 26 marca  w Białej Piskiej.

Z okazji tej doniosłej rocznicy, miałam ogromną przyjemność świętować wraz z Panią Burmistrz Beatą Sokołowską, radnymi oraz mieszkańcami i gośćmi całej gminy Biała Piska podczas 2- dniowych uroczystości.

Obchody rozpoczęła uroczysta sesja Rady Miasta, następnie wszyscy udali się na rynek miasta, by wraz z innymi uczestnikami wydarzeń zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło również jubileuszowego tortu i szeregu atrakcji integrujących mieszkańców miasta.

Biała Piska nazywana jest miastem trzech wież. W związku z tym, część obchodów odbywało się w zrewitalizowanej wieży ciśnień, powstałej w 1928 roku. Wieża jest obecnie atrakcją turystyczną i służy realizacji zadań kulturalnych. W dniu jubileuszu była miejscem historycznej wystawy, a na ostatnim piętrze budynku umieszczona została Kapsuła Czasu, w której mieszkańcy umieścili wcześniej przedmioty ważne z ich punktu widzenia dla teraźniejszości, a które będą wartością historyczna w przyszłości.

Serdecznie gratuluję wszystkim mieszkańcom gminy Biała Piska, życzę wiele radości i sukcesów w życiu osobistym i aby nadal rozwijała się w Państwa gminie samorządność.