Zapraszam do kontaktu:

Z Sejmu

Nowy rząd nie zwalnia tempa. Mija kolejny dzień posiedzenia Sejmu RP, podczas którego przeprowadzamy wiele koniecznych zmian w polskim ustawodawstwie. Dziś powołano nowego Rzecznika Praw Dziecka panią Monikę Horną -Cieślak. Również dziś, podjęto uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej. Powołano komisję śledczą ds. wiz migracyjnych. Przyjęto także ustawy: o ważności orzeczeń o niepełnosprawności oraz o stopniu niepełnosprawności, a także o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego. Sejm przyjął uchwałę w sprawie usunięcia skutków kryzysu konstytucyjnego w kontekście pozycji ustrojowej oraz funkcji Krajowej Rady Sądownictwa w demokratycznym państwie prawnym.

Bardzo intensywnie pracujemy nad budżetem na rok 2024, który objęliśmy z olbrzymią dziurą budżetową. Minister finansów Artur Domański miał na to tylko 4 dni na przedłożenie projektu budżetu w wymaganych terminach.

Ponadto, wygaszono mandaty poselskie byłych szefów CBA P. Kamińskiego i P. Wąsika w wyniku wyroku sądowego, odwołano Jacka Kurskiego z Banku Światowego oraz powołano nową radę nadzorczą TVP, Polskiego Radia oraz i Polskiej Agencji Prasowej. Niestety, PiS nie chce pogodzić się ze stratą swojej siedziby propagandy i okupuje budynek TVP.

Posiedzenie zakończyliśmy miłym akcentem, czyli wigilią sejmową